facebook youtube
sk | en | de | hu

Putovná výstava o hrabošovi

        Ponúkame možnosť zapožičania interaktívnej putovnej výstavy. Výstava je o živote vzácneho hraboša severského panónskeho, ktorý sa okrem niektorých mokradí Podunajskej nížiny nevyskytuje už nikde inde na svete. Na jeho ochranu prostredníctvom obnovy jeho prirodzeného prostredia mokradí sa zameriava medzinárodný projekt Ochrana hraboša severského panónskeho, ktorý realizuje naša organizácia.

       

        Výstava  je vynikajúcim prostriedkom environmentálnej výchovy pre deti základných aj stredných škôl. Má tvar nadživotnej hrabošej nory, pričom súčasťou expozície je aj panoramatické kino, kde sa premieta krátky dokumentárny film o hrabošovi a mokradiach, video laboratórium s analýzou sovích vývržkov, aktivity zmyslového poznávania, model potravného reťazca či magnetické tabule s interaktívnymi hrami a mnoho iného.

        Zapožičanie výstavy je bezplatné, zabezpečujeme dovoz aj inštaláciu. Na jej inštalovanie sú potrebné väčšie uzamykateľné priestory (min. 7 x 7 m). Doba zapožičania je min. 6 týždňov, prípadne podľa dohody. Bližšie informácie o výstave môžeme poskytnúť na požiadanie.

Kontakt: levakova@broz.sk

Fotografie z výstavy môžete nájsť tu.