facebook youtube
sk | en | de | hu

30.05.2013 - DANUBEPARKS hodnotí environmentálnu výchovu pozdĺž Dunaja

Dunaj preteká cez 10 európskych krajín. Na 2 840-tich kilometroch hostí obrovskú rôznorodosť – kultúrnu i prírodnú, ktorá si zaslúži väčšiu pozornosť verejnosti. 

Udržateľnú stratégiu pre ľudí i prírodu sa snaží už od roku 2011 rozvíjať Európska stratégia pre dunajský región. Hlavnými aktérmi na poli environmentálnej výchovy a trvalej udržateľnosti sú chránené územia. DANUBEPARKS je sieť chránených území pozdĺž Dunaja medzi Čiernym lesom na západe a Čiernym morom na východe.

28. mája odštartovala DANUBEPARKS Assessment tour, v rámci ktorej sa bude posudzovať ponuka environmentálnej výchovy v dunajskom regióne. Je to turné cez všetkých desať krajín pozdĺž rieky Dunaj, ktoré vedie do viac ako 30-tich miest, kde ľudia môžu zažiť, objaviť a naučiť sa niečo o prírode lužných lesov. Program je nabitý návštevami v teréne, rozhovormi a občas prekonávaním dlhých vzdialeností medzitým.

Cieľom cesty je získať nové skúsenosti a nápady, vybudovať spoluprácu, získať prehľad o tom, čo v súčasnosti existuje a použiť všetky tieto zistenia na zlepšenie  a skompletizovanie ponuky environmentálnej výchovy v dunajských chránených územiach.

Celú cestu môžete sledovať na blogu – pripojte sa k posádke, kliknite na http://www.danubeparks.org/blogs/danube_education, a sledujte nové správy každý deň!

Zoznam miest, s plánovanými zastávkami: Ulm - Beuron - Riedlingen - Bächingen - Neuburg - Ingolstadt - Weltenburg - Moos - Engelhartszell - Rossatz - Viedeň - Hohenau - Eckartsau - Bratislava - Mosonmagyaróvar - Lipót - Veľký Lél - Ostrihom - Višehrad - Kisoroszi - Racalmas - Kölked - Kopacevo - Tikves - Krapje - Drenov Bok - Kupinovo - Deliblato - Donji Milanovac - Orsova - Belene - Tutrakan - Ivanovo - Comana - Tulcea - Murighiol - Sf. Gheorghe - Sulina - Crisan - Galati - Slobozia Mare – Vilkovo.